Agroturizam Otok Čiovo
Agroturizam je poseban oblik turizma, spoj prirodnih ljepota, kulturne baštine i tradicije, zdrave domaće hrane i odličnog vina. Seoski smještaj nudi veliki izbor kuća za odmor, apartmana i soba na seoskim gospodarstvima. Otok Čiovo Ruralni turizam je kombinacija čiste prirode, svježeg zraka, istraživanja nepoznatog, te uživanja u zaboravljenim okusima domaćih specijaliteta. Agroturizam predstavlja prvenstveno odmor u tišini i zelenilu, uz uživanje u domaćim gastronomskim specijalitetima. Upoznajte lokalne običaje, tradiciju i jednostavni način ži...
Prikaži više
Agroturizam je poseban oblik turizma, spoj prirodnih ljepota, kulturne baštine i tradicije, zdrave domaće hrane i odličnog vina. Seoski smještaj nudi veliki izbor kuća za odmor, apartmana i soba na seoskim gospodarstvima. Otok Čiovo Ruralni turizam je kombinacija čiste prirode, svježeg zraka, istraživanja nepoznatog, te uživanja u zaboravljenim okusima domaćih specijaliteta. Agroturizam predstavlja prvenstveno odmor u tišini i zelenilu, uz uživanje u domaćim gastronomskim specijalitetima. Upoznajte lokalne običaje, tradiciju i jednostavni način života. Agroturizam je odličan način za otkrivanje raznolike kulture i bijeg u prirodu. Prirodne ljepote također daju raznolike mogućnosti aktivnog turizma. Otok Čiovo. Autentične kuće na selu i agroturizam u prirodi donosi poseban doživljaj sela i seoskog načina života. Pogled kroz prozor seoskog smještaja, apartmana ili sobe otkriva prekrasne uređene vrtove, zelenila, te vinograde. Biciklističke staze kroz netaknutu prirodu u prekrasnom ambijentu, bezbroj puteljaka koji vode u različitim smjerovima. Putevi maslinovog ulja, vinske ceste.. Otok Čiovo. Odaberite seoski smještaj i prepustite mirnom ili aktivnom odmoru koji zaslužujete. Osjećaj koji nećete zaboraviti te ćete se uvijek rado vraćati. Otok Čiovo.
Na samo 30-ak km cestovne udaljenosti od grada Splita i 2 km od centra grada Trogira smjestio se otočić Čiovo. Čiovo je povezan s kopnom preko dva mosta. Svojim položajem Čiovo zatvara Kaštelanski zaljev.
Na ukupnoj površini otoka od 28,8 km² smjestilo se nekoliko naselja: Okrug Donji, Okrug Gornji, Arbanija, Slatine, Žedno, Čiovo.
Kamenjar prevladava na otoku pa nije čudno da se ovdje nalazi i nekoliko špilja od kojih su najpoznatije Bilosaj i Aničina jama. Na manjim plodnim površinama uspijevaju bademi, smokve, agrumi, vinova loza te masline.
Šljunčane i pješčane plaže rasprostranjene su u zaljevu Sladun na zapadnoj strani otoka. Uz jugozapadnu stranu otoka smjestili su se otočići Sveta Fumija, Kraljevac, Galerija, a njihove su obale pogodne za podvodni ribolov.
Otok Čiovo bio je naseljen već u rimsko doba dok je u srednjem vijeku na tom području postojao niz manjih sela.
Čiovo je puno kršćanskih povijesnih spomenika: srednjovjekovna crkva Sv.Mavra u Žednom, predromanička crkva Gospe pokraj mora u Čiovu, predromanička crkva Sv. Petra u uvalu Supetar kod naselja Slatina...U XV. stoljeću, pred naletima Turaka, bježe izbjeglice te se tako stanovništvo Čiova povećava. Iz tog perioda potječu crkva i dominikanski samostan Sv.Križa. Mnoštvo drugih, manjih crkvica, svjedoči o velikoj duhovnosti nekadašnjeg stanovništva.
Iako je otok Čiovo svojevrstan produžetak grada Trogira, nudi pregršt mogućnosti za odmor, rekreaciju i kupanje te mnogobrojne povijesne spomenike i kao zasebna destinacija. Mediteranska vegetacija, arhipelag sa malim slikovitim otočićima, blaga klima i predivne plaže u skroviti zaljevima zasigurno će vas oduševiti.