Kampovi, mobilne kućice Otok Vis
Kampovi su omiljeno odredište svih koji su u potrazi za aktivnim odmorom, avanturom. Smještaj u kampu daje jedinstven osjećaj slobode. Kampovi su osmišljeni kao mjesta za odmor na kojima ćete se povezati sa prirodom, sa svojom obitelji, prijateljima. Otok Vis Kampovi uz more, rijeku, planinu ili nacionalni park. Od obiteljskih ili romantičnih camping parcela u blizini mora ili u unutrašnjosti do camping vila s privatnim bazenima, sa jacuzzijem pa do luksuznog glampinga.
Prikaži više
Kampovi su omiljeno odredište svih koji su u potrazi za aktivnim odmorom, avanturom. Smještaj u kampu daje jedinstven osjećaj slobode. Kampovi su osmišljeni kao mjesta za odmor na kojima ćete se povezati sa prirodom, sa svojom obitelji, prijateljima. Otok Vis Kampovi uz more, rijeku, planinu ili nacionalni park. Od obiteljskih ili romantičnih camping parcela u blizini mora ili u unutrašnjosti do camping vila s privatnim bazenima, sa jacuzzijem pa do luksuznog glampinga. Otok Vis. Naša ponuda obuhvaća kampove, glamping, bungalove, mobilne kućice na prekrasnim i zanimljivim lokacijama u okruženju prirode. Obiteljski kampovi, kampovi sa sadržajima za djecu, kampovi koji primaju kućne ljubimce, kampovi sa prekrasnim pogledom. Otok Vis. Pronađite kamp koji odgovara svim vašim željama i zahtjevima, te odaberite najbolju ponudu za svoj odmor. Otok Vis.
Otok Vis je najistureniji jadranski otok, a na otoku Visu je oko 13 naselja od kojih su najveća grad Vis, Komiža, Oključna, Podhumlje, Stončica, Podstražje. Najviša točka otoka je Hum, a podno nje u plodnim dolinama, pokrivenim crvenicom i mjestimično pješčanim nanosima uzgaja se vinova loza. Jugozapadno od otoka Visa leži otočić Biševo, poznat po svojoj Modroj špilji. Otok Vis je Svjetska organizacija za zaštitu okoliša uvrstila među deset najbolje očuvanih otoka Sredozemlja zbog svoje netaknute prirode i brojnih uvala. Otok Vis je poznato nautičko središte na Jadranskoj obali zbog svoje isturenosti prema otvorenom moru i brojnih uvala. Mnogi mještani su smjestili svoje restorane, konobe i agroturizme uz samu obalu, pa je moguće kušati dalmatinsku kuhinju na svojim jahtama i brodovima. Smještaj na otoku Visu je različit: od udobnih apartmana i soba, do robinzon turizma u usamljenim uvalama. Otok Vis je bio naseljen još u doba neolita. Sirakuški tiranin Dionizije Stariji tu osniva u IV. st. prije Krista koloniju Issa koja kasnije postaje samostalan polis, kuje vlastiti novac i osniva kolonije. U srednjem vijeku mijenja vladare, a dugo je otok Vis pod Venecijom. Zbog opasnosti od gusara, naselja se formiraju u unutrašnjosti; glavno je mjesto Velo Selo. Kasnije se počinju razvijati veća naselja i na obali - Komiža i Luka Sv. Jurja, današnji Vis.
Grad Vis je gradić i luka u dnu Viškog zaljeva na sjeveroistočnoj obali otoka. U blizini su pješčane i šljunčane plaže - Parja, Rogačić, Mala i Vela Svitnja. Antička Issa bila je izgrađena na terasama u područje Gradina, a bila je utvrđena zidinama, koje su djelomično očuvane. Današnji Vis je nastao spajanjem dviju manjih: Luke na zapadu i Kuta na istoku. Starije sačuvane građevine potječu iz XVI.-XVII.st. Među njima se ističe renesansa palača Gariboldi, ljetnikovac hrvatskog pjesnika Marina Gazarovića, kuća zvana Jakša i kuća Dojmi-Delupis sa zbirkom antičkih arheoloških nalaza. Vis je najveće središte na otoku te je i ponuda smještaja bogata: apartmana, soba, pansiona, robinson turizma.
Komiža je gradić i luka na zapadnoj obali otoka Visa, u dubokom Komiškom zaljevu u podnožju brda Hum. Mještani otoka Visa se uglavnom bave ribarstvom, vinogradarstvom i turizmom. Na istočnoj obali Komiškog zaljeva su prekrasne šljunčane plaže - Gusarica, Nova Pošta, Velo žalo. U Komiži je sačuvan kompleks samostana sa crkvom i obrambenom kulom.
Jugozapadno od Visa je otok Biševo. Otok Biševo je poznat po brojnim špiljama od kojih je napoznatija Modra špilja, te Zelena i Medvidina špilja. Modra špilja nalazi se uvali Balun, a oko podneva za mirnog mora sunčane zrake prodiru kroz podvodni otvor u Modru špilju, reflektiraju se od bijelog dna i osvjetljavaju špilju modrom, a predmete u vodi srebrnastom bojom. Modra špilja pristupačna je od 1884. god., a pristup je moguć samo čamcem. Otok Biševo je omiljeno je izletište: organiziraju se jednodnevni izleti iz Komiže i Visa, ali i s drugih otoka. Prvo se posjećuje Modra špilja, a slijedi kupanje u jednoj od uvala. U okolici otoka Visa još je nekoliko nenaseljenih otočića: Jabuka, Svetac, Palagruža. Na nekima je samo svjetionik, a neki služe za ispašu ovaca ili ribolov.